Sivas Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi’nin ev sahipliğinde, Eğitim Danışmanı Dr. Cengiz Tavukçuoğlu tarafından Teknoloji ve İnovasyon konulu eğitim gerçekleştirildi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir, dijitalleşme ve yenilikçilik konusundaki hızlı ilerlemelerin, iş dünyasını ve yaşam tarzımızı derinden etkilemeye başladığını belirterek bu değişimlere ayak uydurmanın bir seçenek değil aynı zamanda bir zorunluluk haline geldiğine vurgu yaptı. Genç nesillerin, teknoloji ve inovasyon konularında daha fazla eğitilmesi ve desteklenmesi gerektiğini söyleyen Başkan Özdemir, Oda olarak iş dünyasının bu dönüşüme adapte olması ve avantajlarından faydalanması için çeşitli projeler ve çalışmalar yürüttüklerini kaydetti.

“Kendilerine teşekkür ediyorum”

Başkan Zeki Özdemir uzman hocaları davet ettiğini belirterek,” Gençlerin dijital becerilerini geliştirmelerine ve girişimci ruhlarını beslemelerine yardımcı olmak amacıyla işinin uzmanı hocalarımızı davet ediyoruz. Avrupa günü dolayısıyla Cengiz Tavukçuoğlu hocam Teknoloji ve İnovasyon konularında eğitim verecek. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Cittaslow kenti Safranbolu’da Gençlik Festivali yapılacak Cittaslow kenti Safranbolu’da Gençlik Festivali yapılacak

Programa katılan girişimciler ve girişimci olmaya hazırlanan gençler, bu tür etkinliklerin motivasyonlarını artırdığını belirterek “projelerimizi hayata geçirebilmemiz için gereken cesareti ve beceriyi kazanmamızı sağlayan Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha